Mój Prąd 3.0 - Lubelskie 2021

Oficjalne informacje potwierdzają start trzeciej edycji programu Mój Prąd już pierwszego lipca! Oznacza to, że od 01.07.2021 roku rusza nabór do kolejnej puli dofinansowań i każdy, kto chce skorzystać z tej możliwości, powinien możliwie szybko złożyć odpowiednie dokumenty. Szacunkowe dane wskazują na to, że na dofinansowanie z tytułu Mój Prąd 3.0 mogą liczyć osoby, które będą gotowe do złożenia wniosku przed końcem sierpnia 2021 roku.

Jak uzyskać dotację Mój Prąd 3.0 w Lublinie

Procedura uzyskania dotacji z tytułu rządowego programu Mój Prąd 3.0 jest taka sama niezależnie od tego, czy miejscem zamieszkania osoby ubiegającej się o dofinansowanie jest Lublin, Lubartów, Kraśnik, Zamość lub dowolne inne miasto czy wieś. Konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków oraz złożenie stosownych dokumentów.

Dofinansowanie Mój Prąd 3.0 – jak najłatwiej?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dobrego doradcy ds. fotowoltaiki, który na mocy stosownego upoważnienia załatwi za inwestora wszelkie formalności. Zajmują się tym dobre firmy od fotowoltaiki, które w kompleksowy sposób rozwiązują wszelkie problemy wynikające z konieczności wypełniania licznych dokumentów, wniosków i spełniania określonych wymagań.

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie z programu Mój Prąd 3.0, to zgłoś się do doradcy. Pomoże Ci wybrać odpowiedniego wykonawcę swojej instalacji, abyś był w pełni zadowolony ze swojej instalacji fotowoltaicznej. Pamiętaj, że dobra elektrownia na dachu spełnia ten zestaw najważniejszych cech:

  1. Bezpieczeństwo – za sprawą wykorzystania najwyższej jakości podzespołów i zabezpieczeń, odpowiedniego montażu oraz profesjonalnego doboru instalacji do potrzeb i warunków.
  2. Sprawność – determinowaną przez skuteczność i bezawaryjność pracy wybranych podzespołów. Dobra instalacja produkuje prąd bez zbędnych przerw, nieuzasadnionych spadków efektywności i odznacza się bezproblemowym korzystaniem.
  3. Spokój – dzięki wieloletniej gwarancji na każdy element instalacji fotowoltaicznej, konstrukcję i montaż. Warto pamiętać, aby zadbać o zweryfikowanie możliwości utrzymania wieloletniego wsparcia gwarancyjnego.

Pamiętaj, że niższa cena nie powinna być kluczowym elementem podczas podejmowania decyzji. Montujesz na swoim domu instalację, która może dochodzić do 1000 V i pozorne oszczędności mogą skończyć się tragedią! Wybierz dobrą firmę!

fotowoltaika-dla-domu-doradca
fotowoltaika-dla-rolnictwa-doradca
fotowoltaika-dla-firmy-doradca

Program Mój Prąd 3.0 na rok 2021 – korzyści

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej Lubelskie

W ramach programu Mój Prąd 3.0 istnieje możliwość uzyskania 3000zł dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych.

Łączna pula przyznanych pieniędzy to 534 mln zł, ale warto mieć na uwadze to, że w poprzednich edycjach początkowe pule były zwiększane.

Dla kogo dotacja Mój Prąd 3.0

Dofinansowanie z tytułu programu Mój Prąd 3.0 w Lublinie, Lubartowie, Kraśniku i wszelkich innych miejscowościach jest przeznaczone dla osób, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy między 2 kWp do 10 kWp.

Należy pamiętać, że dofinansowanie 3000 zł nie może wynosić więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych w ramach budowy własnej elektrowni słonecznej.

Okres kwalifikowania kosztów wyznaczona od 01.02.2020 r. do 31.12.2023 r. z kolei nabór wniosków kończy się z dniem 22.12.2021 r. lub w momencie wyczerpania alokacji środków.

Mój Prąd 3.0 – zakres dofinansowania

Wcześniej krążące pogłoski dotyczące dofinansowania w zakresie m.in. magazynów energii okazały się nieprawdziwe. Oficjalne dane wskazują, że program Mój Prąd 3.0 obejmuje mikro instalacje fotowoltaiczne o mocy 2kWp – 10 kWp.

Każdy zainteresowany dofinansowaniem magazynu energii, magazynu ciepła lub chłodu czy też ładowarki do samochodów elektrycznych musi poczekać rok na program Mój Prąd 4.0, który został zapowiedziany. Ze wstępnych informacji wynika, że wyżej wymienione elementy domowej infrastruktury mogą liczyć na dofinansowanie w ramach przyszłej edycji.

Mój prąd 3.0 – do kiedy zgłoszenia

Termin zgłaszania wniosków został wyznaczony niemalże na samą końcówkę obecnego roku – 22.12.2021 r, ale zastrzeżono, że w razie wyczerpania puli środków, program zostanie wcześniej zamknięty.

Chcą uzyskać dotację w ramach Mój Prąd 3.0 koniecznie należy się spieszyć – wstępne szacunki mówią o tym, że pierwsze pula środków może wystarczyć jedynie do końca sierpnia. Pamiętaj, że wiele osób z poprzedniego roku zgłosi swoje instalacje o dofinansowanie.

Uwaga! Pamiętaj jednak, że ponad wszystko ważniejsza jest jakość instalacji. Nie decyduj się na słabego, niesprawdzonego wykonawcę lub niepewny sprzęt, aby tylko załapać się na okres otrzymywania wsparcia finansowego.

Ekologia i rozwój

Instalacja fotowoltaiczna jest źródłem bezemisyjnym, czyli nie szkodzi środowisku.

To niezwykle istotny aspekt, który czynnie zmienia otaczający nas świat na lepsze. Branża energetyczna w ogólnym rozrachunku jest „brudna”, a w Polsce szczególnie, ponieważ prąd pochodzi ze spalania węgla.

Źródła zeroemisyjne to światełko w tunelu ku lepszemu światu, ponieważ chronią naturę w wielu aspektach. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na instalację fotowoltaiczną może z pełną świadomością mówić o sobie, że dba o środowisko!

Pamiętaj, że energia słoneczna jest źródłem niewyczerpywalnym, więc z prądu możesz korzystać naprawdę do woli i nie martwić się zużyciem.

Przewiń na górę