Fotowoltaika dla domu w województwie lubelskim
Poziom nasłonecznienia na Lubelszczyźnie jest więcej niż odpowiedni do tego, aby skutecznie produkować prąd z paneli fotowoltaicznych. Mieszkamy na terenach o bardzo dobrym nasłonecznieniu – nawet do 10% więcej w porównaniu do rejonów północno-zachodnich. To już znacząca przewaga, która sprawia, że Lublin i okoliczne miejscowości są naprawdę atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów zainteresowanych fotowoltaiką.
Mieszkamy w klimacie umiarkowanym, a to naprawdę doskonała wiadomość w przypadku produkcji prądu za pomocą paneli fotowoltaicznych. Dobre nasłonecznienie i brak długotrwałych upałów to klucz do sukcesu w produkcji prądu zjawiskiem fotowoltaicznym, a tak się świetnie składa, że nasza Lubelszczyzna spełnia te warunki doskonale!
Galopujące podwyżki cen dotykają wszystkich tak samo, niezależnie od rejonu zamieszkania. Warto wykorzystać przewagę Lubelszczyzny nad innymi województwami i wyciągnąć z fotowoltaiki maksimum w naszym kraju. Dzięki temu generowane oszczędności naprawdę potrafią zrobić świetne wrażenie. Zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi nieustannie rośnie wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. To wynik prostej kalkulacji, z której wprost wynika, że fotowoltaika w lubelskim się opłaca.
Jak wybrać fotowoltaikę dla domu lubelskie?
Najprostszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem na zakup fotowoltaiki dla domu jest po prostu konsultacja ze specjalistą – dobrym doradcą do spraw fotowoltaiki. To najkrótsza droga dotarcia do doświadczonego profesjonalisty ze specjalistyczną wiedzą. Właśnie doświadczenie i umiejetnosć dobrania odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej jest kluczową kwestią podczas wyboru fotowoltaiki dla domu. Decydując się na konsultacje, nie podpisujesz umowy – to całkowicie niezobowiązujące.
Oczywiście możesz spróbować zgłębić temat samodzielnie, bo jest mnóstwo darmowej wiedzy chociażby w internecie. Jednak zastanów się, czy poświęcanie co najmniej kilkunastu godzin i próba odsiania nieprawidłowych informacji z sieci jest warta zachodu, gdy na wyciągnięcie ręki masz darmowe konsultacje z doradcą. Ponadto nie zdobędziesz wiedzy wynikającej z doświadczenia ani nie poznasz konkretnej oferty i listy wykorzystywanych podzespołów.
Nie jest tak, że nie powinieneś mieć żadnej wiedzy w temacie – warto znać podstawy, a do tego wystarczy przeczytanie jednego porządnego artykułu na temat, jak działa instalacja fotowoltaiczna. Resztę wytłumaczy Ci doradca podczas indywidualnych konsultacji, które nie są dla Ciebie zobowiązujące do zakupu instalacji.
Fotowoltaika dla domu – korzyści
Redukcja rachunków za prąd
Podstawowym zadaniem fotowoltaiki dla domu jest maksymalne zmniejszenie rachunków na energię elektryczną – to oczywiste. O ile realnie można zmniejszyć opłaty? Dobrze skrojona instalacja pokrywa zapotrzebowanie w 100%.
Pamiętaj jednak, że nawet korzystając z fotowoltaiki ponosisz opłaty administracyjne i dystrybucyjne, ale bądźmy szczerzy – przy rachunku za prąd to grosze!
Stabilność i bezpieczeństwo na lata
Instalacje fotowoltaiczne to doskonale opracowana technologia. Dzięki niewiarygodnie szybkiemu wzrostowi branży na rynkach światowych obecne panele fotowoltaiczne są o kilkadziesiąt procent bardziej wydajne i niezawodne od tych, które były montowane kilka lat temu.
Dobra fotowoltaika może być inwestycją na całe życie – gwarancja na sprawność jest udzielana nawet na kilkadziesiąt lat! Oznacza to, że na przykład po 30 latach panele będą pracowały z wysoką efektywnością! Gwarancja typowo mechaniczna na poszczególne elementy instalacji to najczęściej około 10-15 lat.
Warto podkreślić, że fotowoltaika na dobrych komponentach jest praktycznie bezobsługowa. Niezauważalnie produkuje prąd dla całego gospodarstwa domowego, a awarie są naprawdę rzadkie.
Dofinansowanie i zwrot inwestycji
W Polsce doskonale działa system dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. W ubiegłych latach wypłacone świadczenia to ponad półtora miliarda złotych!
Program „Mój Prąd” na rok 2021 jest potwierdzony i pula środków również jest imponująca – 500 milionów złotych. Skorzystać może właściwie każdy, uzyskując nawet 3000 zł dofinansowania!
Taka pomoc jest świetną wiadomością, ale warto pamiętać o jednym – fotowoltaika zwróci się w każdym wypadku i to naprawdę szybko! Średni czas zwrotu z inwestycji to zaledwie 6-8 lat.
Szybka instalacja
Fotowoltaika w najlepszym wypadku może być zainstalowana na Twoim domu już w zaledwie kilka dni od momentu podpisania umowy. Dobra ekipa montażowa poradzi sobie z większością standardowych instalacji w kilka godzin, a przeważająca część firm oferuje również kompleksową obsługę dokumentacji i zgłoszeń.
Jeśli nie wydarzy się nic niepokojącego, to ze swojej małej elektrowni możesz cieszyć się naprawdę szybko!
Ekologia i rozwój
Instalacja fotowoltaiczna jest źródłem bezemisyjnym, czyli nie szkodzi środowisku.
To niezwykle istotny aspekt, który czynnie zmienia otaczający nas świat na lepsze. Branża energetyczna w ogólnym rozrachunku jest „brudna”, a w Polsce szczególnie, ponieważ prąd pochodzi ze spalania węgla.
Źródła zeroemisyjne to światełko w tunelu ku lepszemu światu, ponieważ chronią naturę w wielu aspektach. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na instalację fotowoltaiczną może z pełną świadomością mówić o sobie, że dba o środowisko!
Pamiętaj, że energia słoneczna jest źródłem niewyczerpywalnym, więc z prądu możesz korzystać naprawdę do woli i nie martwić się zużyciem.